Victoria FFA Cup Preliminary

Australia

Matches

Day Home team Score/Time Away team  
Friday 13/03/2020
FT
Beaumaris 1 - 0 Albion Rovers
Friday 13/03/2020
FT
Sandringham 1 - 3 Barwon
Friday 13/03/2020
FT
Hume United 1 - 0 St. Kilda Celts
Friday 13/03/2020
FT
Eltham Redbacks 1 - 2 Doveton
Friday 13/03/2020
FT
Monbulk Rangers 4 - 1 Mooroolbark
Saturday 14/03/2020
FT
Northern Falcons 0 - 1 West Preston
Saturday 14/03/2020
FT
Upfield 0 - 2 Seaford United
Saturday 14/03/2020
FT
East Brighton United 0 - 1 Sebastopol Vikings
Saturday 14/03/2020
FT
Mount Waverley City 0 - 10 Malvern City
Saturday 14/03/2020
FT
Mill Park 1 - 0 Shepparton South
Saturday 14/03/2020
FT
Yarraville 2 - 0 Sunbury United
Saturday 14/03/2020
FT
Sydenham Park 2 - 0 Williamstown
Saturday 14/03/2020
FT
Heatherton United 6 - 0 Barnstoneworth United
Saturday 14/03/2020
FT
Pascoe Vale 5 - 0 Casey Comets
Saturday 14/03/2020
FT
Essendon Royals 2 - 0 Bunyip District
Saturday 14/03/2020
FT
Goulburn Valley Suns 4 - 0 Corio
Saturday 14/03/2020
FT
South Springvale 4 - 6 Northcote City
Saturday 14/03/2020
FT
Epping City 2 - 3 Lalor United
Saturday 14/03/2020
FT
Werribee City 11 - 0 Western Suburbs
Saturday 14/03/2020
FT
Warragul United 1 - 3 Langwarrin
Saturday 14/03/2020
FT
Manningham United Blues 8 - 0 Greenvale United
Saturday 14/03/2020
FT
Geelong SC 6 - 1 Monash University
Saturday 14/03/2020
FT
Mornington 2 - 1 Altona East Phoenix
Saturday 14/03/2020
FT
Old Scotch 3 - 1 Banyule City
Saturday 14/03/2020
FT
Melbourne University 0 - 3 Brandon Park
Saturday 14/03/2020
FT
Westside Strikers 2 - 0 Clifton Hill
Saturday 14/03/2020
FT
Moreland City 6 - 0 Western Eagles
Saturday 14/03/2020
FT
Berwick City 6 - 0 Moreland United
Saturday 14/03/2020
FT
Hoppers Crossing 0 - 3 Whittlesea United
Saturday 14/03/2020
FT
Preston Lions 6 - 0 Heidelberg Eagles
Saturday 14/03/2020
FT
Skye United 1 - 2 Fawkner
Saturday 14/03/2020
FT
Boroondara - Carey 5 - 2 Plenty Valley Lions
Saturday 14/03/2020
FT
Peninsula Strikers 1 - 4 Keilor Park
Saturday 14/03/2020
FT
Altona City 3 - 0 Doncaster Rovers
Saturday 14/03/2020
FT
Sunshine Georgies 1 - 3 Box Hill United
Saturday 14/03/2020
FT
Fitzroy City 1 - 5 Brighton
Saturday 14/03/2020
FT
Rowville Eagles 0 - 7 Brimbank Stallions
Saturday 14/03/2020
FT
Moreland Zebras 2 - 0 North Geelong Warriors
Saturday 14/03/2020
FT
South Yarra 0 - 3 Caulfield United Cobras
Saturday 14/03/2020
FT
Point Cook 1 - 4 Ballarat City
Saturday 14/03/2020
FT
North Sunshine Eagles 6 - 0 Knox City
Saturday 14/03/2020
FT
La Trobe University 2 - 5 Brunswick City
Saturday 14/03/2020
FT
Richmond 2 - 1 Collingwood City
Saturday 14/03/2020
FT
Mazenod Victory 3 - 0 Geelong Rangers
Sunday 15/03/2020
FT
Whittlesea Ranges 2 - 4 Nunawading City
Sunday 15/03/2020
FT
Strathmore 7 - 2 Middle Park
Sunday 15/03/2020
FT
North Caulfield 2 - 1 Westgate
Monday 16/03/2020
FT
Kingston City 5 - 0 Chisholm United
Monday 16/03/2020
FT
Bulleen Lions 3 - 1 Springvale White Eagles

Tables

# Team MP D P
1 3 +8 9
2 3 +5 9
3 3 +5 9
4 2 +4 6
5 3 +2 6
18+ GambleAware